Stal awansuje na ósme miejsce
Dodane przez Redakcja dnia Marzec 27 2011 22:21:05

Siatkarki Stali Mielec pewnie zainkasowały trzy punkty pokonując ostatni zespół PlusLigi Kobiet Wybrzeże Rumia.

Rozszerzona zawartość newsa
Zwycięstwo było niezbędne, ale na szczęście w poczynaniach mieleckich siatkarek nie pojawiła zbędna presja. Biało-niebieskie pewnie pokonały gości z Wybrzeża i zdobywając trzy punkty awansowały na bezpieczną ósmą pozycję w tabeli PlusLigi Kobiet.


Siatkarki z Mielca zdążyły już przyzwyczaić swoich kibiców do znakomitej gry w pierwszych setach. Tak było i tym razem, dlatego mimo bardzo dobrej postawy w pierwszym secie, nikt jeszcze nie czuł się zwycięsko. A mielczanki grały naprawdę dobrze. Pewności i radości na boisku dała zespołowi już pierwszym punktem Sylwia Pycia. I choć nie udało się go zamienić w serię, a już po chwili to przyjezdne prowadziły 4:2, to punktowe wyjścia Rumii były jedynie sporadycznymi przerywnikami w dobrej grze Stali. Kiedy TPS wciąż miał na koncie cztery punkty, Stal po asie serwisowym Magdaleny Sadowskiej miała ich już sześć. Sadowska chwilę później otworzyła piękną serię w wykonaniu Stali Mielec. Pierwszy set zakończył się tym samym nazwiskiem, od którego się zaczął – mocną piłkę w stronę rywalek posłała Sylwia Pycia.


Drugiego seta obie drużyny zaczęły równo. Po mieleckiej stronie wyróżniała się Dominika Koczorowska, która najpierw zbiła czwartą piłkę dla Stali, a chwilę później wspólnie z Dorotą Wilk wyskoczyła do skutecznego bloku. Szybko zrobiło się 8:4 i o czas poprosił trener Rumii. Ta partia przebiegała już spokojniej, była gra punkt za punkt, a w drugiej części nieznacznie uciekać zaczęły nawet przyjezdne. Przy stanie 19:16 dla TPS szkoleniowiec mieleckiego zespołu poprosił o czas. Decyzja okazała się słuszna, bo rywalki się zablokowały, a Mielec zdobył pięć kolejnych punktów z rzędu. Ostatecznie set zakończył się na 21 punkcie Wybrzeża.


Trzeci set okazał się podobny w przebiegu do drugiej rozgrywki. Pierwsze punkty mielczanek, później wyrównanie i podobna gra obydwu ekip. W zespole Grabowskiego widoczny był jednak zdecydowanie spokój i chęć zwycięstwa. Choć Rumia kilkakrotnie wychodziła na prowadzenia przewagą jednego, dwóch punktów, to po chwili mielczanki wyrównywały i prześcigały zawodniczki Skrobeckiego.Stal Mielec nie zapewniła sobie jeszcze spokoju, ale zdobyte dzisiaj punkty pozwalają z pewnym optymizmem patrzyć na ostatnie już spotkanie w rundzie zasadniczej z Aluprofem Bielsko-Biała. W Mielcu żałują tylko, że swoje mecze wygrała Organika Łódź, z którą Stal bezpośrednio rywalizuje o play-off. Jutro z kolei swoje spotkanie rozegra AZS Białystok, który na tę chwilę plasuje się za mielczankami. Gra jednak z Muszynianką Muszyna, zatem o punkty będzie im szczególnie ciężko. Niemniej końcówka sezonu zapowiada się dla Stali Mielec dosyć nerwowo. Zakładając, że zespół Grabowskiego zdobyłby ponownie komplet punktów w swoim ostatnim meczu, a AZS zgubił punkty z Dąbrową Górniczą na początku kwietnia, Mielec utrzyma upragnioną ósmą pozycję w tabeli i uchroni się przed walką o utrzymanie w barażach.
MVP spotkania została Dorota Wilk


Stal Mielec - TPS Rumia
3 : 0
(25:14, 25:21, 25:22)
Składy drużyn:


Stal Mielec: Pycia, Sadowska, Koczorowska, Wilk Dorota, Ściurka, Wilk Agata, Durajczyk (libero), Bejga, Kwiatkowska, Gierak.

TPS Rumia: Leszczyńska, Jagodzińska (libero), Toborek, Pykosz, Starzyk-Bonach, Martinez, Mikołajewska, Zemtsova, Brodacka, Hohn, Hudima.Stal Mielec nie zapewniła sobie jeszcze spokoju, ale zdobyte dzisiaj punkty pozwalają z pewnym optymizmem patrzyć na ostatnie już spotkanie w rundzie zasadniczej z Aluprofem Bielsko-Biała. W Mielcu żałują tylko, że swoje mecze wygrała Organika Łódź, z którą Stal bezpośrednio rywalizuje o play-off. Jutro z kolei swoje spotkanie rozegra AZS Białystok, który na tę chwilę plasuje się za mielczankami. Gra jednak z Muszynianką Muszyna, zatem o punkty będzie im szczególnie ciężko. Niemniej końcówka sezonu zapowiada się dla Stali Mielec dosyć nerwowo. Zakładając, że zespół Grabowskiego zdobyłby ponownie komplet punktów w swoim ostatnim meczu, a AZS zgubił punkty z Dąbrową Górniczą na początku kwietnia, Mielec utrzyma upragnioną ósmą pozycję w tabeli i uchroni się przed walką o utrzymanie w barażach.źródło: www.hej.mielec.pl