Ukrainka Polina Liutikova zawodniczką Stali Mielec
Dodane przez Redakcja dnia Luty 10 2011 21:53:20
Nowa siatkarka Stali, Ukrainka Polina Liutikova, przygotowuje się z zespołem do meczu w Dąbrowie.
Rozszerzona zawartość newsa
Zawodniczka z Ukrainy, która ma 195 cm wzrostu, 21 lat i gra na pozycji atakującej, nie miała zbyt wiele czasu by się zaprezentować w Mielcu przed podpisaniem kontraktu. W Mielcu zjawiła się w czwartek, w piątek mijał termin finalizowania transferów w tym sezonie. Stal jednak w ostatniej chwili zdecydowała się podpisać kontrakt z Poliną. Zajęła ostatnie wolne miejsce w zespole.


Teraz już trenuje ze Stalą jako zawodniczka mieleckiego klubu i przygotowuje się do poniedziałkowego, telewizyjnego meczu w Dąbrowie Górniczej. Tam najprawdopodobniej zadebiutuje w barwach Stali. – Będę chciał dać jej w tym spotkaniu szansę, zobaczyć jak wypadnie podczas gry, w meczu – potwierdza to Adam Grabowski, trener Stali. – Nie mieliśmy wiele czasu by się jej przyjrzeć, tak naprawdę dopiero się będziemy poznawać. Mieliśmy jednak jedno wolne miejsce w zespole. Wprowadzając Polinę do drużyny niczym nie ryzykujemy, możemy tylko zyskać – dodał Grabowski. Ukrainka ma być wsparciem dla słabiej dysponowanych ostatnio mieleckich atakujących.


Nowa siatkarka Stali szybko poznaje się z zespołem. Klub znalazł jej w centrum Mielca mieszkanie do którego się wprowadza. - Czuje się w Mielcu bardzo dobrze, Mielec to fajne miejsce. Gra i pobyt tutaj to bardzo dobre rozwiązanie dla mnie. Spodobał mi się tutejszy zespół i trener. Dobrze wyglądają tutaj treningi, codzienna praca. Mam nadzieję, że czeka mnie i zespół pozytywna przyszłość. Polskiej ligi jeszcze nie znam, muszę zobaczyć mecze by wyrobić swoje zdanie. Ale spodziewam się pozytywnych wrażeń, dobrego poziomu – opowiadała Polina. W Mielcu pozostanie do końca sezonu.


źródło: www.hej.mielec.pl