Kolejne zwycięstwo Mielczanek
Dodane przez Redakcja dnia Grudzień 18 2010 22:46:59
Mielczanki rozegrały kolejne bardzo dobre spotkanie w tym sezonie i ponownie dość niespodziewanie zgarnęły komplet punktów. Łódź musi pogodzić się z porażką.
Rozszerzona zawartość newsa
W akcjach otwierających mecz lepsze są łodzianki (5:4). Na przerwie technicznej jednak jest 6:8. W kolejnych fragmentach mielczanki powiększają przewagę (8:13, 11:16). Po powrocie na boisko Łódź nie może zrobić przejścia (11:18). W końcówce Organika rzuca się do odrabiania strat (20:23), jednak zwycięstwo pada łupem przyjezdnych 22:25.

Od początku drugiej odsłony mielczanki kontrolują sytuację (3:5, 4:8). Po powrocie na boisko zmobilizowane łodzianki doprowadzają do remisu po 9, chwilę później tracą jednak trzy oczka z rzędu (9:12). Na drugi czas techniczny zespoły schodzą, gdy na tablicy wyników widnieje rezultat 15:16. Po zdobytym punkcie Koczorowska doznaje urazu stawu skokowego (18:21). Mielczanki dzięki konsekwentnej grze doprowadzają set do końca 19:25.

Świetne otwarcie Mielca (2:6). Przed przerwą techniczną zagrywka Szymańskiej rozbija przyjmujący Mielec (8:7). W kolejnych akcjach toczy się bardzo wyrównany bój, żadna z drużyn nie może wypracować sobie kilkupunktowej przewagi (16:14). W kolejnych fragmentach to łodzianki brylują na boisku (19:15). Partia do końca należy już do gospodyń 25:22.

W czwartym secie nie widać wyraźnej przewagi żadnego z zespołów (4:4) i na czasie technicznym tylko jednopunktową przewagę mają łodzianki. Gospodynie odskakują na 11:8, jednak dzięki dobrej grze blokiem Mielec doprowadza do remisu po 12. Tuż przed drugim czasem przeznaczonym na kosmetykę parkietu na dwa oczka odskakują przyjezdne (14:16). W końcówce przy zagrywce Zaroślińskiej ponownie na prowadzenie wychodzi Organika (22:21). Ostatecznie zwycięstwo odnoszą siatkarki Stali i wywożą komplet punktów 23:25.