Zwycięstwo Stali Mielec przed własną publicznością
Dodane przez Redakcja dnia Grudzień 11 2010 20:03:24
Pierwszym meczem drugiej kolejki PlusLigi Kobiet mielczanki sprawiły swoim kibicom bardzo przyjemną niespodziankę, w trzech setach pokonując zespół z Dąbrowy Górniczej.
Rozszerzona zawartość newsa
Pierwsze wymiany tego spotkania są bardzo wyrównane. Na pierwszej przerwie technicznej z minimalnym, jednopunktowym prowadzeniem podchodzą do swojego trenera zawodniczki Dąbrowy Górniczej. W kolejnym fragmencie zawodniczkom z Zagłębia udaje się odskoczyć na trzy „oczka” (9:12), jednak gospodynie szybko odrabiają straty (12:12). Na drugim czasie technicznym to Mielec prowadzi 16:13. Podopieczne Waldemara Kawki nie są w stanie odrobić już strat i przegrywają do 21.

W drugą partię lepiej wchodzą dąbrowianki, odskakując na cztery punkty tuż przed przerwą techniczną (4:8). Błyskawicznie dystans do rywalek niwelują gospodynie zdobywając kilka punktów z rzędu (12:11). Sytuacja odwraca się i na drugim czasie przeznaczonym n kosmetykę parkietu jest 16:12. Stal gra bardzo konsekwentnie, nie pozwalając rywalkom na zniwelowanie przewagi (22:20). Po kolejnych kilku chwilach robi się 2:0 po zwycięstwie 25:22 miejscowych.

Gospodynie nie zwalniają tempa na początki trzeciego seta (3:0). Dąbrowianki są zupełnie nieporadne i chwilę później jest już 6:1. Na pierwszą przerwę techniczną drużyny schodzą, gdy na tablicy wyników widnieje rezultat 8:1. Dąbrowianki popełniają bardzo dużo błędów i odbierają sobie szansę na dogonienie rywalek (14:5). Na czasie technicznym dystans między zespołami jest ogromny (16:6). Dąbrowa nie jest w stanie wrócić do gry i przegrywa ten mecz 25:15.

Bardzo dobry mecz rozegrała Dorota Ściurka, która zdobyła 15 punktów dla swojego zespołu. Bardzo skuteczne były również Magdalena Sadowska i Dominika Koczorowska, które wywalczyły kolejno 13 i 12 punktów. Po drugiej stronie siatki najskuteczniejsza była Izabela Żebrowska (7 pkt).