Na początek Muszynianka Fakro
Dodane przez Redakcja dnia Grudzień 04 2010 17:36:56
Ciężkie zadanie czeka siatkarki z Mielca. Stal zainauguruje sezon PlusLigi Kobiet w Muszynie. Na parkiecie Banku BPS o punkty z pewnością nie będzie łatwo. Szczególnie, że gospodynie nie wygrały jeszcze oficjalnego spotkania w tym sezonie, choć miały ku temu dwie szanse.
Rozszerzona zawartość newsa
Ligową ekipą, która jako pierwsza sprawdzi mistrzowskie aspiracje drużyny z południa kraju będzie Stal Mielec. Dziewiąta drużyna poprzedniego sezonu "na papierze" prezentuje się lepiej od zeszłorocznego zestawienia. Drużynę wzmocniły takie siatkarki jak Sylwia Pycia, Dominika Koczorowska czy Magdalena Sadowska. Z pierwszej szóstki zespół opuściły trzy siatkarki, ale poczynione na Podkarpaciu transfery powinny wzmocnić drużynę do tego stopnia, że zdoła zająć upragnione, wyższe niż 9. miejsce.


Już w pierwszej kolejce można dopatrzeć się smaczków tego starcia. Po mieleckiej stronie siatki zagra wspomniana wcześniej Pycia, która jeszcze nie tak dawno świętowała liczne sukcesy w barwach Muszynianki. Z kolei w szeregach gospodyń będziemy mieli szansę oglądać Magdalenę Piątek, która niespodziewanie zamieniła Stal na wicemistrzynie Polski.


Zdecydowanymi faworytkami pojedynku będą miejscowe siatkarki. Mimo ciężkich podróży i jeszcze nie najlepszego zgrania, ekipa prowadzona przez Adama Grabowskiego nie powinna być trudną przeszkodą dla zespołu, który chce rzucić na kolana całą ligę. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godz. 17.00.
Początek spotkania: sobota, godzina 17.00


źródło: www.sportowefakty.pl