Siatkarki Stali już trenują
Dodane przez Redakcja dnia Sierpień 10 2010 20:49:17
Dwie i pół godziny trwał pierwszy trening ekstraklasowego zespołu siatkarek Stali Mielec.


Rozszerzona zawartość newsa
Dwa pierwsze tygodnie spędzimy w Mielcu. Treningi będą prowadzone na stadionie, w siłowni i na basenie. Jeśli będzie dobra pogoda, to nie będziemy wchodzić na salę. To będzie okres przygotowań wytrzymałościowo – siłowy – zapowiada trener Tomasz Kamuda, asystent Adama Grabowskiego nowego pierwszego szkoleniowca Stali. Grabowski jest znów asystentem trenera kadry narodowej Jerzego Matlaka i do Mielca przyjedzie po zakończeniu rozgrywek Grand Prix, w których udział bierze reprezentacja Polski. Z powodu udziału w zgrupowaniu kadry narodowej do Mielca jeszcze nie przyjechała Ilona Gierak, poprosiła o kilka dni wolnego. Dołączy do zespołu w środę.


Ligowe rozgrywki ruszą dopiero w grudniu. Do tego czasu Stal będzie przede wszystkim sparowała i brała udział w towarzyskich turniejach. Szczegóły tych meczów jednak nie są jeszcze znane. Wiadomo już, ze Stal 24-go sierpnia mielecki zespół pojawi się w Kielnarowej na obozie przygotowawczym. – Tam będzie czas pracy nad siłą i elementami technicznymi. Dopiero później będziemy wprowadzać sparingi – dopowiada trener Kamuda. Zawodniczki czeka teraz okres ciężkich treningów. Już pierwszy zmusił je do sporego wysiłku. – Trening dość intensywny jak na pierwszy trening w sezonie, ale wrażenia po nim są pozytywne – komentowała nowa środkowa Stali Sylwia Pycia.


Na treningu stawiło się dwanaście zawodniczek. To grające dotychczas w Mielcu siostry Agata i Dorota Wilk, Dorota Ściurka, Anita Kwiatkowska i Agata Durajczyk. Do mieleckiej drużyny dołączyły trzy nowe środkowe. W tym gronie jest właśnie jedna z najbardziej znanych polskich siatkarek, była Mistrzyni Europy, Sylwia Pycia. W Stali zagra także Urszula Bejga, wychowanka Nafty Piła, która ostatni sezon spędziła w lidze słowackiej oraz Dominika Koczorowska, która przyszła do Mielca z Budowlanych Łódź. Z usług grających w poprzednim sezonie na środku Iwony Kandory (Niedźwieckiej) i Marleny Mieszały zrezygnował zarząd klubu. Obie trafiły do klubów w I lidze. W Mielcu miała zostać Sylwia Wojcieska, ale w końcu skusiła się na ofertę Budowlanych Łódź.


W rozegraniu Dorocie Wilk ma pomagać młodziutka zawodniczka Gedani Żukowo Paulina Szpak. Justyna Ordak, która była w Mielcu rozgrywającą, opuściła Stal. W nowym sezonie zagra w zespole beniaminka PlusLigi TPS Rumia. Podstawowymi przyjmującymi będą Dorota Ściurka oraz Ilona Gierak. To kolejny nowy nabytek Stali, reprezentowała ostatnio AZS Białystok. W ataku zobaczymy znane w Mielcu doskonale Agatę Wilk i Anitę Kwiatkowską oraz doświadczoną Magdalenę Sadowską, która przeniosła się do Mielca z MKSu Dąbrowa Górnicza. Na pozycji libero zmian nie ma, nadal będzie nią Agata Durajczyk. Kadrę mieleckiej drużyny będą uzupełniać uzdolnione juniorki Stali. Na pierwszym treningu zjawiły się Paulina Pająk i Monika Malicka. W Mielcu nie ma już Magdaleny Piątek, która trafiła do Muszynianki Muszyna i Marty Łukaszewskiej, która zagra w I-ligowej Legionovii Legionowo. Kadra szkoleniowa Stali to Adam Grabowski i Tomasz Kamuda. Rafał Prus, który dotychczas był pierwszym szkoleniowcem, musiał szukać sobie nowego klubu. Prawdopodobnie będzie pracował w Pile.


Wszyscy w Mielcu liczą na spokojny sezon, na uniknięcie walki o utrzymanie, której doświadczał mielecki zespół w ostatnich latach. – Mam nadzieję, że w nowym sezonie zagramy o coś więcej niż tylko utrzymanie. Zespół został wzmocniony, wierzę w to, że wspólnie z nowym trenerem i kibicami sprawi wiele niespodzianek – planuje Dorota Wilk. - Chciałabym spokojnie się utrzymać w ósemce, bez większych problemów. Myślę, że tak będzie – dodaje Sylwia Pycia.


Od kilku tygodni mówi się, że zarząd Stali szuka jeszcze jednej zawodniczki na pozycję rozgrywającej lub atakującej. – Nie spodziewam się kolejnej zawodniczki. Ta kadra jest już raczej zamknięta. Nie potrzeba nam specjalnie innych wzmocnień. Dziewczyny mają się przygotowywać do sezonu, każda dzisiaj ma otwartą kartę i będzie udowadniać, że może grać. Na tym składzie będziemy się koncentrować. Juniorki dołączyły do nas na okres przygotowawczy. Jak będzie z nimi w trakcie sezonu, tego jeszcze nie wiem – zdaje się rozwiewać nadzieje kibiców na jeszcze jedną nową siatkarkę trener Tomasz Kamuda.


źródło: www.hej.mielec.pl