Puchar Polski AZS dla Agaty Durajczyk i Anny Hohn
Dodane przez Redakcja dnia Sierpień 10 2010 20:10:02
Agata Durajczyk wspólnie z Anną Hohn (Joker/Mekro Świecie) zdobyła Puchar Polski Zarządu Głównego AZS w siatkówce plażowej.
Rozszerzona zawartość newsa
Od 19 do 22 lipca na plaży w Gdyni rozgrywany był II Turniej o Ogólnopolski Puchar ZG AZS. Zawody te określane są Mistrzostwami Polski par studenckich. Od Akademickich Mistrzostw Polski (rozgrywane w maju) różni je to, iż siatkarze/siatkarki tworzący pary nie muszą być z jednej uczelni. Poziom tej imprezy jest znacznie wyższy.


W turnieju kobiet wzięło udział 36 par z całego kraju. Najpierw rozgrywano eliminacje w grupach, które wyłoniły skład turnieju głównego. W nim grano systemem brazylijskim. Od początku znakomicie na gorącym piasku gdyńskiej plaży radziły sobie Anna Hohn (AWFiS Gdańsk/Joker Mekro Świecie) i Agata Durajczyk (Wszechnica Świętokrzyska Kielce/Stal Mielec). Bez problemu wygrały grupę, a następnie systematycznie pięły się w górę drabinki systemu rozgrywek. Hohn/Durajczyk łatwo przebrnęły ćwierćfinał i półfinał. W finale zmierzyły się z parą Marta Słodnik/Aleksandra Theis. (AWFiS Gdańsk-absolwentka/Politechnika Gdańska). Marta Słodnik to była mistrzyni Polski i Europy w siatkówce plażowej, stała uczestniczka ogólnopolskich turniejów. Pierwszy set zakończył się wygraną do 16 pary Słodnik/Theis. Druga partia była bardzo zacięta. Na przewagi 22:20 wygrały Hohn/Durajczyk. O zwycięstwie rozstrzygnął tie-break. W nim od początku dominowały Ania i Agata, które rozbiły rywalki do 8, a cały mecz wygrały 2:1. Trzecie miejsce zajęła para Aneta Gancarczyk/Maja Nowicka (SGGW Warszawa/Politechnika Warszawska).


Dodajmy, że Agata Durajczyk w Gdyni zdobyła jeszcze brązowy medal w turnieju mikstów w parze z Piotrem Wrzoskiem (Politechnika Gdańska).źródło: www.sportoweswiecie.pl