Nowe wzmocnienia Stali
Dodane przez Redakcja dnia Lipiec 18 2010 14:13:28
Mielecka Stal znalazła zastępstwo dla Sylwii Wojcieskiej. Nową środkową 9. ekipy PlusLigi Kobiet została Sylwia Pycia, która ostatnie sezony spędziła w drużynie Banku BPS Muszyna. Stal Mielec nie poprzestaje na dotychczasowych wzmocnieniach. Do zespołu dołączyła młoda i utalentowana przyjmująca Ilona Gierak.
Rozszerzona zawartość newsa
Sylwia Pycia to kolejna nowa zawodniczka w Stali Mielec. Jej zadaniem będzie zastąpienie Sylwii Wojcieskiej. Bardzo zadowolony z transferu jest trener zespołu. - Jestem przekonany, że zespół który będę prowadził będzie miał z niej dużo pożytku - powiedział na łamach serwisu lsk.net.pl.


Pycia ostatnie sezony spędziła w Banku BPS Muszyniance Fakro Muszyna. Wcześniej reprezentowała między innymi zespoły z Poznania i Białegostoku. W 2005 roku zdobyła mistrzostwo Europy z reprezentacją Polski.


- Sylwia Pycia jest zawodniczką bardzo doświadczoną i jestem przekonany, że zespół który będę prowadził będzie miał z niej dużo pożytku. Mistrzyni Europy z pewnością zechce w nowym sezonie sporo udowodnić i jak sądzę tak się stanie - powiedział na łamach oficjalnego portalu PlusLigi Kobiet trener Adam Grabowski.
Do mieleckiej Stali dołączyła również Ilona Gierak, która zdecydowała się nie przedłużać kontraktu z AZS-em Białystok. Młoda przyjmująca ma za sobą udany sezon, co zaowocowało powołaniem od Jerzego Matlaka. Obecnie zawodniczka przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej w Kołobrzegu.


Stal Mielec przedłużyła umowę z II trenerem Tomaszem Kamudą, który w nadchodzącym sezonie będzie asystentem Adama Grabowskiego.


żródło: www.sportowefakty.pl