Transfery Stali Mielec
Dodane przez Redakcja dnia Czerwiec 20 2010 13:08:51
Drużyna Stali Mielec nie traci czasu. Stal buduje zespół, który w nowym sezonie powalczy na parkietach PlusLigi Kobiet. Kontrakty z mielecką ekipą przedłużyły już zawodniczki grające w pierwszej "szóstce" drużyny: Agata Durajczyk, Dorota Ściurka oraz Anita Kwiatkowska.
Rozszerzona zawartość newsa
Po rocznym pobycie na Słowacji do Polski wraca Urszula Bejga. Wychowanka Nafty Gaz Piła uzgodniła warunki współpracy ze Stalą Mielec.Ostatni sezon Urszula Bejga spędziła na Słowacji grając w zespole Spiskiej Nowej Wsi, której szkoleniowcem jest dobrze znany w Polsce Stanislav Vartovnik.Po zakończonym sezonie Bejga wróciła do kraju. Nowa środkowa drużyny Adama Grabowskiego jest wychowanką Nafty Gaz Piła, w barwach, której grała w Lidze Siatkówki Kobiet. Z Piły przeniosła się do AZS-u AWF Poznań, a stamtąd na Słowację.Drugą nową środkową Stali Mielec jest Dominika Koczorowska, która w minionym sezonie PlusLigi Kobiet występowała w Budowlanych Łódź.Kontrakt z klubem z Mielca podpisała również Dorota Wilk, której umowa została przedłużona o rok. - Dorota jest nasza. Doszliśmy z nią do porozumienia i będzie jedną z naszych rozgrywających - powiedział Marek Woszczyński, prezes KPSK Stali Mielec.

Mierząca 178 cm wzrostu siatkarka już w ubiegłym sezonie występowała w Mielcu. W tym samym klubie gra jej siostra Agata Wilk. Kto będzie zmienniczką lub odwrotnie czyją zmienniczką będzie Dorota Wilk? - Tego jeszcze nie wiadomo - kontynuuje prezes Woszczyński. - Cały czas trwają rozmowy z potencjalnymi kandydatkami do gry w naszym klubie.Po kadrowych roszadach w składzie Stali Mielec widać coraz bardziej, że w zespole szykuje się mała rewolucja. Kolejną zawodniczką, która żegna się z Podkarpaciem jest dotychczasowa podstawowa atakująca. Magdalena Piątek trafiła do mieleckiej Stali przed minionym sezonem. Przed występami w biało-niebieskich barwach reprezentowała Wisłę Kraków oraz MKS Dąbrowa Górnicza.

O swoim rocznym pobycie w Mielcu wypowiada się w ciepłych słowach, dobrze wspominając okres w drużynie Rafała Prusa. - Jestem bardzo szczęśliwa z tego, że po kontuzji odnalazłam się w PlusLidze Kobiet. Myślę, że personalnie byłyśmy zespołem dość mocnym, nie zasługującym na walkę w barażach, ale stało się inaczej z rożnych względów. Pobyt w Mielcu wspominam miło. Cieszę się, że mogłam grać cały sezon w podstawowym składzie i zdobywać jakże cenne doświadczenie.

Decyzję o opuszczeniu 9. drużyny zakończonego sezonu argumentuje chęcią dalszego rozwoju oraz podjęcia nowych wyzwań. - Chcę spróbować swoich sił w innym zespole. Sprawdzić w nowym otoczeniu - dodaje.źródło: www.sportowefakty.pl / www.siatka.org