Do Piły po trzecie z rzędu zwycięstwo
Dodane przez Redakcja dnia Styczeń 04 2013 21:24:56
Jutro do rozgrywek ekstraklasy wracają siatkarki Budowlanych Łódź. O godz. 18 łodzianki, które wygrały dwa ostatnie mecze, zmierzą się w Pile z PTPS. Obie drużyny w tabeli dzieli tylko jedno miejsce, ale gospodynie zdobyły aż osiem punktów więcej.
Rozszerzona zawartość newsa
W pierwszym meczu, rozegranym pod koniec października, łodzianki dość niespodziewanie, ale zasłużenie, przerwały serię zwycięstw pilanek, pokonując rywalki u siebie 3:0. Czy podopieczne trenera Macieja Kosmola zdołają ten sukces powtórzyć w rewanżowym meczu na parkiecie w Pile?
– O komplet punktów będzie bardzo trudno – mówi Marcin Chudzik, prezes siatkarek Budowlanych. – Ale będziemy walczyć o zwycięstwo. Nasze siatkarki po ostatnich zwycięstwach (3:2 z Aluprofem Bielsko-Biała i Impelem Wrocław) nabrały pewności i pokazały, że są dobrym i zgranym zespołem. Dwa długie mecze pokazały też, że są dobrze przygotowane do rozgrywek.
Kibice mogą obawiać się jednak, dobrą formę siatkarek Budowlanych nie obniżyła dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach. – Święta zazwyczaj nie sprzyjają utrzymaniu wysokiej formy, ale tylko wówczas, jeśli trenuje się na znacznie zmniejszonych obrotach. A nasze siatkarki w czasie świąt nie próżnowały, bo wolnego było niewiele – zapewnia Chudzik.


Do Piły łódzka drużyna wyjedzie już po dzisiejszym przedpołudniowym treningu. W składzie Budowlanych nie będzie Paoli Ampudii, która w meczu z Impelem zdobyła dla Budowlanych pierwsze punkty w naszej ekstraklasie. Niestety, miała problemy z uzyskaniem wizy i w Łodzi spodziewana jest dopiero dziś. Znów wiele będzie więc zależało od dyspozycji Magdaleny Piątek, która w ostatnim meczu zdobyła 37 punktów.źródło: expressilustrowany.pl