Podziękowania

Partnerzy
Oficjalna Strona Izabela Bełcik Strona o siatkówce w Mielcu - KPSK Stal Mielec Oficjalna Strona Marcela Gromadowskiego Volleyball Video Oficjalny Fan Club Ani Werblińskiej
Zwycięstwo Stali Mielec przed własną publicznością
Pierwsze wymiany tego spotkania są bardzo wyrównane. Na pierwszej przerwie technicznej z minimalnym, jednopunktowym prowadzeniem podchodzą do swojego trenera zawodniczki Dąbrowy Górniczej. W kolejnym fragmencie zawodniczkom z Zagłębia udaje się odskoczyć na trzy „oczka” (9:12), jednak gospodynie szybko odrabiają straty (12:12). Na drugim czasie technicznym to Mielec prowadzi 16:13. Podopieczne Waldemara Kawki nie są w stanie odrobić już strat i przegrywają do 21.

W drugą partię lepiej wchodzą dąbrowianki, odskakując na cztery punkty tuż przed przerwą techniczną (4:8). Błyskawicznie dystans do rywalek niwelują gospodynie zdobywając kilka punktów z rzędu (12:11). Sytuacja odwraca się i na drugim czasie przeznaczonym n kosmetykę parkietu jest 16:12. Stal gra bardzo konsekwentnie, nie pozwalając rywalkom na zniwelowanie przewagi (22:20). Po kolejnych kilku chwilach robi się 2:0 po zwycięstwie 25:22 miejscowych.

Gospodynie nie zwalniają tempa na początki trzeciego seta (3:0). Dąbrowianki są zupełnie nieporadne i chwilę później jest już 6:1. Na pierwszą przerwę techniczną drużyny schodzą, gdy na tablicy wyników widnieje rezultat 8:1. Dąbrowianki popełniają bardzo dużo błędów i odbierają sobie szansę na dogonienie rywalek (14:5). Na czasie technicznym dystans między zespołami jest ogromny (16:6). Dąbrowa nie jest w stanie wrócić do gry i przegrywa ten mecz 25:15.

Bardzo dobry mecz rozegrała Dorota Ściurka, która zdobyła 15 punktów dla swojego zespołu. Bardzo skuteczne były również Magdalena Sadowska i Dominika Koczorowska, które wywalczyły kolejno 13 i 12 punktów. Po drugiej stronie siatki najskuteczniejsza była Izabela Żebrowska (7 pkt).