Podziękowania

Partnerzy
Oficjalna Strona Izabela Bełcik Strona o siatkówce w Mielcu - KPSK Stal Mielec Oficjalna Strona Marcela Gromadowskiego Volleyball Video Oficjalny Fan Club Ani Werblińskiej
Stal zdobyła Puchar Prezydenta Mielca
Trofeum zostało w Mielcu. Mielczanki turniejową rywalizację rozpoczęły od pewnego zwycięstwa 3:0 z beniaminkiem PlusLigi Sandeco Wybrzeżem Rumia. Przyjezdne znad morza nie były w stanie przeciwstawić się Stali, odstawały niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Wybrzeże zresztą w całym turnieju ugrało tylko jednego seta.

Wydawało się, że Stal także gładko pokona AZS Białystok. Mielczanki prowadziły już 2:0. Pierwszego seta wygrały bardzo wysoko. Ale później zaczęło pojawiło się w mieleckim zespole rozluźnienie, szwankować przyjęcie i rozegranie, AZS stawiał szczelny blok i wygrał w tie-breaku. Kibiców rozłościły natomiast dziwne decyzje sędzin.

Gwardia Wrocław nie potrafiła wyrwać Stali seta, choć bardzo chciała i mocno się mielczankom stawiała. Szczególnie w pierwszym secie wygranym przez Stal na przewagi było wiele emocji. W trzeciej partii już mogło się wydawać, że gwardzistki seta wygrają, jednak zryw mielczanek szybko doprowadził do końca meczu i zwycięstwa 3:0. W starciu Gwardii z AZS-em górą były akademiczki, które wygrały 3:2, choć przegrywały 0:2. Gwardia, podobnie jak Stal, wygrała pewnie dwa sety by później dać ograć się AZS-owi.

Punkty w mieleckiej imprezie przyznawane były na zasadach znanych z rozgrywek PlusLigi. W efekcie Puchar zdobyła Stal, dzięki dwóm zwycięstwom 3:0 wyprzedziła AZS.