Podziękowania

Partnerzy
Oficjalna Strona Izabela Bełcik Strona o siatkówce w Mielcu - KPSK Stal Mielec Oficjalna Strona Marcela Gromadowskiego Volleyball Video Oficjalny Fan Club Ani Werblińskiej
Zdecydowane zwycięstwo mielczanek w tie-break'u
Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi dwoma zespołami przyniosło wiele emocji poprzedniego dnia. Na parkiecie ekipy z PlusLigi Kobiet śmiało poczynający sobie pretendent do gry w elicie był blisko sprawienia niespodzianki, gdy wychodził na prowadzenie 1:0 i 2:1 w setach. Jednak to podopieczne Rafała Prusa okazały się skuteczniejsze w decydującej fazie spotkania i wygrały zasłużenie.

Set I
Szybko wypracowana przez przyjezdne przewaga starczyła jednak tylko do pierwszej przerwy technicznej. Później boiskowymi wydarzeniami całkowicie zawładnęły gospodynie. Zespół z Podkarpacia doskonale wykorzystał nieporadność trójmiejskiego zespołu i szybko doprowadził do końca premierowej odsłony.

Set II
Podobnie wyglądały losy kolejnego seta, ale tym razem role się odwróciły. Stal lepiej rozpoczęła, ale razem z upływem czasu coraz lepiej wiodło się przyjezdnym. Edward Pawlun w pewnym momencie mógł cieszyć się nawet z prowadzenia 19:14. Dalszą część partii szkoleniowiec sopocianek wolałby jednak puścić w niepamięć. Mielczanki zdołały dojść swoje rywalki i odebrały im marzenia o zwycięstwie po zaciętej końcówce. Wszystko rozstrzygnął blok Stali, który zablokował atak Edyty Rzenno przy stanie 27:26.

Set III/IV
Chcąc myśleć o wywiezieniu chociaż jednego zwycięstwa z Podkarpacia, trener Pawlun musiał natchnąć swoje zawodniczki do lepszej gry, a przede wszystkim uspokoić sopocianki, które wypuściły zwycięstwo z rąk. Zimny prysznic podziałał mobilizująco, czego efektem było zwycięstwo w setach numer 3 oraz 4. W tych przypadkach prowadzenie z początków odsłon okazywało się wystarczające.

Set V
O losach pojedynku ponownie miał decydować tie-break. Kibice zgromadzeni w hali mieli niezbyt wesołe wyrazy twarzy. Wszyscy znali stare siatkarskie porzekadło: "Kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3". Jednak ich ulubienice zaprzeczyły starej maksymie. Niesamowita mobilizacja i pewność w grze ekipy trenera Prusa poskutkowała utratą zaledwie sześciu oczek w decydującym secie.

KPSK Stal Mielec - Trefl Sopot 3:2
(25:16, 28:26, 22:25, 23:25, 15:6)

Stan rywalizacji w barażach: 2:0 dla Stali Mielec

Składy drużyn:

Stal Mielec: Justyna Ordak, Magdalena Piątek, Sylwia Wojcieska, Iwona Niedźwiedzka, Anita Kwiatkowska, Dorota Ściurka, Agata Durajczyk (libero) oraz Dorota Wilk, Agata Wilk, Marta Łukaszewska

Trefl Sopot: Marta Szymańska, Emilia Reimus, Edyta Rzenno, Monika Naczk, Natalia Nuszel, Aleksandra Kruk, Izabela Śliwa (libero) oraz Anna Sołodkowicz, Tamara Kaliszuk, Ewelina Toborek, Monika Gorszyniecka, Magdalena Lenz