Partnerzy
Oficjalna Strona Izabela Bełcik Strona o siatkówce w Mielcu - KPSK Stal Mielec Oficjalna Strona Marcela Gromadowskiego Volleyball Video Oficjalny Fan Club Ani Werblińskiej
Pierwszy krok mielczanek do utrzymania
Set I
Pierwszy set to bardzo ofiarna gra w obronie libero sopocianek, Izabeli Śliwy oraz bardzo dobra postawa w ataku Emilii Reimus. Zawodniczki Trefla bardzo szybko objęły prowadzenie 5:0 i dopiero skuteczny atak Iwony Niedźwieckiej dał pierwszy punkt stalówkom. Mielczanki nie potrafiły sobie poradzić z tak dobrze broniącymi przeciwniczkami i na pierwszą przerwę techniczna schodziły ze stratą pięciu oczek (8:3 dla Trefla). Od tego stanu gospodynie zaczęły grać odważniej i sukcesywnie zmniejszały przewagę rywalek, aż w końcu przy stanie 13:13 doprowadziły do wyrównania. Dalsza część seta to gra punk za punkt obu zespołów. Dobrą zmianę dała Anita Kwiatkowska, która zastąpiła Agatę Wilk . W końcówce seta mielczanki nawet prowadziły 21:19, wtedy jednak sygnał do ataku dała sopociankom Emilia Reimus, a bajeczną grą w obronie popisywała się raz po raz Izabela Śliwa. Seta skutecznym zbicie z lewego skrzydła zakończyła Natalia Nuszel.

Set II
W drugiej odsłonie gra się wyrównała i toczyła punkt za punkt, jednak to gospodynie na pierwszą przerwę techniczną schodziły z przewagą jednego oczka (8:7). Dalsza gra punkt za punkt, z jednej strony potężne ataki Reimus oraz Moniki Naczk, z drugiej Magdaleny Piątek. Przy stanie 13:13 na trzypunktową przewagę odskoczyły miejscowe i jak się później okazało, skutecznie broniły jej do końca seta. W końcówce seta bardzo dobrze zaprezentowała się Anita Kwiatkowska oraz mielecki blok, który skutecznie zablokował Reimus.

Set III
Trzecia partia na początku była bardzo wyrównana, na ataki Rzenno i Nuszel skutecznie odpowiadała Kwiatkowska. Na pierwszą przerwie technicznej, po udanym ataku Aleksandry Kruk, prowadziły siatkarki Trefla. Potem było już tylko lepiej i sopocianki powiększały systematycznie swoją przewagę, która na drugiej przerwie technicznej wyniosła już cztery oczka (16:12). Mielczankom nie pomogła
nawet zmiana rozgrywającej, Dorotę Wilk zastąpiła Justyna Ordak. Dzięki dobrej grze Reimus, Kruk oraz Naczk i genialnej postawie obronie Śliwy siatkarki Trefla powiększyły przewagę, by wygrać 25:18.

Set IV
Partia czwarta rozpoczęła się od gry punkt za punkt, na skuteczne ataki Nuszel oraz Reimus odpowiadała Piątek z Wojcieską. Pierwsza przerwa techniczna to prowadzenia Trefla 8:7. Po tej przerwie w szeregi sopocianek wkradło się lekkie rozluźnienie i doświadczone zawodniczki z Mielca to wykorzystały. Bardzo dobra gra Ściurki i błędy rywalek, dały mielczankom prowadzenie
16:11. Dalsza konsekwencja zawodniczek Stali zarówno w bloku jak i ataku dała im prowadzenie 21:16. Zawodniczki Trefla próbowały jeszcze poderwać się do walki przy zagrywce Moniki Naczk, ale sił wystarczyło im jedynie na odrobienie kilku oczek i to stalówki cieszyły się ze zwycięstwa w tej partii 25:22.

Set V
O wszystkim zadecydował set piąty, który jak podkreśla wielu szkoleniowców jest istną loterią. W tej partii stalówki szybko odskoczyły na trzy punkty 7:4 i skrupulatnie pilnowały tej przewagi. Niestety w grze sopocianek zaczęło ujawniać mniejsze "ogranie" i Stal bardzo szybko rozstrzygnęła tę partię na swoją korzyść. W tie-breaku bardzo dobrze prezentowała się powołana do kadry Sylwia Wojcieska oraz atakująca Magdalena Piątek. W całym meczu na uwagę zasługuje bajeczna gra w obronie Izabeli Śliwy, a także bardzo skuteczna gra zarówno w ataku jak i obronie całej drużyny Trefla.