Podziękowania

Partnerzy
Oficjalna Strona Izabela Bełcik Strona o siatkówce w Mielcu - KPSK Stal Mielec Oficjalna Strona Marcela Gromadowskiego Volleyball Video Oficjalny Fan Club Ani Werblińskiej
Stal Mielec zostaje we ekstraklasie
Początek wtorkowego spotkania zdecydowanie należał do gospodyń, które przed pierwszą przerwą techniczną wypracowały trzy oczka przewagi. Punkty zdobywane przez Nalatię Kurnikowską, Małgorzatę Plebanek, czy Aleksandrę Szymańską pozwoliły im na prowadzenie 7:4. Wtedy jednak do głosu doszły siatkarki przyjezdne,które wyrównały stan rywalizacji (7:7). Powrót na boisko przyniósł kontynuację dobrej serii zawodniczek przyjezdnych, które m.in. dzięki dobrej grze Marty Łukaszewskiej i Anity Kwiatkowskiej wyszły na trzypunktową przewagę (11:8). Gedanistki próbowały odrabiać straty, a po ataku Joanny Kocemby doprowadziły nawet do remisu 13:13. Stal Mielec ponownie jednak zaczęła zdobywać punkty seriami, czego owocem była kolejna w tym secie przewaga. Przy stanie 20:17, gospodynie podjęły próbę odrobienia strat. Podobnie jak kilkanaście minut wcześniej to jednak mielczanki wyszły z tego ataku obronną ręką, dzięki czemu po ataku Iwony Niedźwiedzkiej mogły cieszyć się ze zwycięstwa 25:22.

Seta numer dwa, Stal rozpoczęła od mocnego uderzenia. Już w pierwszych akcjach
przyjezdnym udało się wypracować przewagę 4:1, którą jak się później okazało dowiozły do końca seta. Mielczanki wykorzystując słabość gedanistek w ataku, po pierwszej przerwie technicznej zaczęły budować przewagę nad siatkarkami z Żukowa. Nie pomogły zmiany, na które zdecydował się trener z Pomorza. Wprowadzone w drugim secie: Aleksandra Pasznik, Małgorzata Łysiak, Żaneta Rzepnikowska i Joanna Kocemba nie zmieniły bowiem obrazu gry swojego zespołu. Straty Gedania zaczęła odrabiać dopiero w końcowych fragmentach seta, kiedy to obroniła trzy piłki setowe. Strata była jednak zbyt wielka, by móc przeszkodzić mielczankom w zwycięstwie, które przypieczętowała Anita Kwiatkowska.

Podobnie do seta drugiego przebiegała trzecia odsłona, bowiem już w pierwszych jej fragmentach Stal Mielec zaczęła budować przewagę nad rywalkami (5:1,8:2). Gedanistki znów dużo słabiej od swych przeciwniczek zagrały w ataku, czego dowodem może być dziewięć oczek wywalczone w ten sposób podczas trwania trzeciego seta. Na drugiej przerwie technicznej przewaga mielczanek wyniosła już siedem, a kilka chwil później zwiększona została do dziewięciu oczek (21:12). Przyjezdne całkowicie kontrolowały grę, dzięki czemu po ataku Anity Kwiatkowskiej mogły cieszyć się z możliwości dalszej walki o utrzymanie w PlusLidze Kobiet.