Podziękowania

Partnerzy
Oficjalna Strona Izabela Bełcik Strona o siatkówce w Mielcu - KPSK Stal Mielec Oficjalna Strona Marcela Gromadowskiego Volleyball Video Oficjalny Fan Club Ani Werblińskiej
Gładka wygrana mielczanek
Gedania Żukowo, podobnie jak dzień wcześniej, rozpoczęła z nadzieją na powodzenie, ale wraz z kolejnymi piłkami brała górę większa rutyna miejscowych. W inauguracyjnym secie drużyna gości prowadziła 2:1. Co prawda od tego wyniku oddała trzy punkty z rzędu, ale nie zamierzała odpuszczać. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną gedanistkom udało się remisować 6:6 i 7:7. Po regulaminowej pauzie podopiecznym Pawła Kramka udało się zapisać na swoją korzyść trzy akcje z rzędu i uzyskała korzystny wynik 10:9. Mielczanki wyraźną przewagę uzyskały dopiero po drugiej przerwie technicznej. Wówczas z 16:14 poprawiły na 21:17 i pewnie dograły seta do zwycięskiego końca. Gospodyniom było tym łatwiej, gdyż gedanistki oddały im w tej partii aż 11 punktów po własnych błędach!

Co więcej Stal poszła za ciosem. Drugą partię rozpoczęła od prowadzenia 5:0. Co prawda gedanistki zniwelowały dystans do 4:6, jednak rywalki nie pozwoliły na nic więcej. Zdobyły osiem punktów z rzędu i prowadziły wypracowały olbrzymią przewagę (4:14, 6:16 i 10:19). Dopiero przy tym ostatnim rezultacie Gedania próbowała wrócić do gry, ale wystarczyło jej umiejętności, aby zbliżyć się na 15:20 i znów spasować...

Ostatnia część pojedynku ponownie rozstrzygnęła się w jednym ustawieniu. Tym razem zawodniczki z Wybrzeża nie dały rady dotrzymać kroku mielczankom zaraz po przerwie technicznej. Co prawda wygrały akcje na 6:8, ale pięć następnych przegrały. Od 6:13 znów zaczęła się pogoń, która została niestety ponownie zakończona, gdy wydawało się, że Gedanię stać na odwrócenie losów seta. Podopieczne Kramka stanęły już na dobre przy 17:18. Stali uspokoić sytuację pozwoliły trzy zdobyte punkty z rzędu od wspomnianego rezultatu.