Podziękowania

Partnerzy
Oficjalna Strona Izabela Bełcik Strona o siatkówce w Mielcu - KPSK Stal Mielec Oficjalna Strona Marcela Gromadowskiego Volleyball Video Oficjalny Fan Club Ani Werblińskiej
Mielec znowu lepszy od Gwardii
Set I zaczął się od walki punkt za punkt. Taka rywalizacja toczyła się aż do pierwszej przerwy technicznej, przy stanie 8:7 dla gospodyń. Po czasie Stal zdobyła kilka punktów wychodząc na prowadzenie 11:9, ale tej przewagi Mielczanki nie zdołały utrzymać dość długo. Gwardzistki systematycznie punktowały, odskakując nawet rywalkom na osiem punktów. Przyjezdne zdając sobie sprawę, że tej przewagi już nie odrobią, zmniejszały tylko rażącą różnicę punktową. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:19 dla Gwardii Wrocław.
Na drugą partię spotkania siatkarki Stali Mielec wyszły bardziej skoncentrowane i zmotywowane. Od początku narzuciły duże tempo. Postawiły na ostrą zagrywkę, co bardzo im się opłaciło, bo już na początku seta prowadziły pięcioma punktami (8:3). Ale zawodniczki z Wrocławia nie zamierzały tak łatwo oddawać tej partii rywalkom i zaczęły gonić zespół przeciwniczek, w efekcie czego doprowadziły do bardzo emocjonującej końcówki, którą jednak przegrały. Set zakończył się wynikiem 25:21 dla Mielczanek.
Trzecia odsłona meczu od początku rozgrywała się pod dyktando Impelu. I choć Stal do walki podrywały dobre akcje Doroty Ściurki czy Sylwii Wojcieskiej, to jednak gospodynie nie dały już sobie wyrwać zwycięstwa w tej partii, którą wygrały pewnie 25:20.

[Agata Durajczyk na rozgrzewce przed meczem. Fot. Wiesław Kozieł, lsk.net.]

W czartym secie podopieczne Rafała Błaszczyka wiedziały, że grają o pozostanie w tym meczu i o cenne punkty, dlatego od początku partii nie dawały rywalkom wyjść na prowadzenie. Dobrą zagrywkę popisała się Dorota Ściurka, pozostałe zawodniczki dorzucały swoje pojedyncze akcje, co poskutkowało wynikiem 10:6 dla gości. Co prawda Gwardia próbowała jeszcze walczyć (14:13), ale na niewiele się to zdało, bowiem Stal nie pozwoliła Gwardii kontynuować gry i bardzo efektownie doprowadziła ten set do końca (25:15).
Ostatni set spotkania to walka punkt za punkt od początku do końca. Więcej 'zimnej krwi' zachowują jednak Mielczanki, które wygrywają 17:15 i cały mecz 3:2 !

MVP spotkania została Dorota Ściurka.

Impel Gwardia Wrocław - KPSK STAL Mielec 2:3 (25:19, 21:25, 25:20, 16:25, 15:17)

Gwardia: Czypiruk, Czerwińska, Barańska, Wołosz, Sobolska, Efimienko, Krzos (l) oraz Owczynnikowa, Jagiełło, Szafraniec

Stal: Kwiatkowska, Piątek, Wilk D., Wojcieska, Ściurka, Niedźwiecka, Durajczyk (l) oraz Mieszała, Łukaszewska, Ordak, Wilk A.