Partnerzy
Oficjalna Strona Izabela Bełcik Strona o siatkówce w Mielcu - KPSK Stal Mielec Oficjalna Strona Marcela Gromadowskiego Volleyball Video Oficjalny Fan Club Ani Werblińskiej
Przegrana po tie-breaku

Set I:
Spotkanie rozpoczyna się od wyrównanej walki po obu stronach siatki. Na pierwszej przerwie technicznej jedno „oczko” więcej mają na swoim koncie zawodniczki z Piły. Po powrocie na plac gry obraz gry nie ulega większym zmianom. Żaden z zespołów nie potrafi wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Na drugim czasie technicznym znów zaledwie jednym punktem prowadzą gospodynie. Po jego zakończeniu pilanki przejmują jednak inicjatywę w grze, kolejne trzy akcje padają ich łupem, 19:15. Bardzo dobrze radzą sobie w polu zagrywki. Mielczanki starają się jeszcze walczyć, ale muszą pogodzić się z porażką, 25:22.

Set II:
Druga partia lepiej zaczyna się dla siatkarek z Mielca. Na pierwszą przerwę techniczną to one schodzą z trzypunktową przewagą. Po jej zakończeniu przyjezdne utrzymują bezpieczną przewagę nad rywalkami. Nie pozwalają im odrobić strat i na drugim czasie technicznym prowadzą, 13:16. W decydującej fazie seta pilankom udaje się zmniejszyć różnicę punktową, kiwką popisuje się Ewa Matyjaszek i jest już 21:23. Po drugiej stronie siatki świetnie radzi sobie jednak Anita Kwiatkowska i to po jej zagraniu mielczanki cieszą się z wygranej, 23:25.

Set III:
Początek kolejnej partii ma podobny przebieg do tego z drugiej odsłony. Na pierwszym czasie technicznym Stal prowadzi, 5:8. W ataku bardzo dobrze radzi sobie Magdalena Piątek. Pilanki jednak nie dają za wygraną i odrabiają straty, 15:16. Po zakończeniu drugiej przerwy technicznej inicjatywę w grze przejmują jednak przyjezdne. Bardzo dobrze radzą sobie w polu zagrywki, zapisują na swoim koncie w tej partii 4 asy serwisowe. W końcówce rysuje się zdecydowana przewaga mielczanek, 16:21. W efekcie wygrywają trzecią partię, 21:25.

Set IV:
Na początku czwartego seta pilanki powracają do lepszej gry. Na pierwszym czasie technicznym tracą do rywalek zaledwie 1 punkt. Sytuacja ta ulega zmianie tuż po jego zakończeniu, bo mielczanki znów odskakują gospodyniom. Prowadzą już czterema punktami, 12:16. Siatkarki PTPS-u nie dają za wygraną. Postanawiają walczyć o punkty. Dzięki dobrej grze w ataku Katarzyny Koniecznej doprowadzają do remisu, 18:18. Zbyt szybko jednak osiadają na laurach, bo kolejne trzy akcje należą do przeciwniczek, 18:21. W polu zagrywki jednak dobrze radzi sobie Agnieszka Kosmatka, a w bloku skuteczna jest Gabriela Wojtowicz. To pozwala pilankom cieszyć się z wygranej w tym secie, 25:21.

Set V:
W tie breaku od samej inauguracji toczy się walka punkt za punkt. Żaden z zespołów nie potrafi odskoczyć rywalkom , by uzyskać bezpieczną przewagę. Po zmianie stron lepiej powodzi się jednak pilankom, 11:9. Znów jednak dochodzi do dekoncentracji i kolejne cztery punkty zdobywają mielczanki. Wydaje się, że to one będą się cieszyć z wygranej. Jednak w końcówce więcej doświadczenia pokazują gospodynie, które po ataku Klaudii Kaczorowskiej wygrywają 15:13.