Podziękowania

Partnerzy
Oficjalna Strona Izabela Bełcik Strona o siatkówce w Mielcu - KPSK Stal Mielec Oficjalna Strona Marcela Gromadowskiego Volleyball Video Oficjalny Fan Club Ani Werblińskiej
Stal wygrywa w Żukowie
Spotkanie od zagrywki rozpoczęły siatkarki Stali Mielec. Do pierwszej przerwy technicznej podopieczne Grzegorza Wróbla zdobyły tylko jeden punkt po ataku Natalii Kurnikowskiej, a mielczanki skrupulatnie wykorzystywały błędy w przyjęciu rywalek, dobrze ustawiały blok i skutecznie wykonywały kontry, co dało im prowadzenie 8:1. Siatkarki Stali nie odpuszczały gospodyniom, w bloku brylowała Sylwia Wojcieska, a dzięki skutecznym atakom Magdaleny Piątek i Doroty Ściurki na drugiej przerwie technicznej zeszły z boiska przy prowadzeniu 16:8. Duża ilość błędów gospodyń oraz wykorzystywane kontry mielczanek spowodowały, że Gedania nie potrafiła już dogonić przeciwniczek w premierowej odsłonie spotkania i ostatecznie przegrała ją w stosunku 14:25.

Drugiego seta od skutecznego ataku rozpoczęła Kurnikowska, jednak siatkarki Stali Mielec nie miały zamiaru odpuścić rywalkom i szybko
dały o sobie znać Piętek oraz Ściurka. Dalsze losy spotkania przebiegały głównie pod dyktando przyjezdnych. Przy stanie 19:9 dla drużyny przyjezdnej do walki poderwała jeszcze koleżanki Małgorzata Plebanek, włączyły się też Justyna Sachmacińska i Anna Łozowska, jednak było już za późno i ostatecznie tę partię zakończyła atakiem Marlena Mieszała, która zmieniła wcześniej Iwonę Niedźwiedzką. Set ten zakończył się takim samym rezultatem jak pierwszy - 25:14.

Trzecia partia spotkania była dużo lepsza w wykonaniu gospodyń. Dobrze spisywały się środkowe Aleksandra Szymańska oraz Anna Łozowska, między innymi dzięki którym na pierwszej przerwie technicznej Stal prowadziła tylko dwoma oczkami (8:6). W dalszej części tego seta oba zespoły szły łeb w łeb, ale to właśnie Gedanistki po świetnie skończonej piłce przechodzącej przez Łozowską zdobyły pierwszy raz w tym meczu przewagę aż trzech punktów (16:13).Jednak to szczęście nie trwało
długo, gdyż chwilę później znów dała o sobie znać Piątek, a Wojcieska, która świetnie czytała dziś grę rywalek, zaaplikowała im asa serwisowego, a wtedy rywalizacja zaczęła się od nowa, było już 18:18. Końcówka należała do podopiecznych trenera Rafała Prusa. Tradycyjnie odpowiedzialność za grę w trudnych momentach wzięła Ściurka, a seta ostatecznie zakończyła szczęśliwym atakiem Kwiatkowska (25:22). W afekcie Stal wywiozła z Żukowa komplet punktów, a Gedanistki niezmiennie pozostają na straconej pozycji i póki co zamykają stawkę PlusLigi Kobiet
bez żadnego punktu ani nawet wygranego seta.