Podziękowania

Partnerzy
Oficjalna Strona Izabela Bełcik Strona o siatkówce w Mielcu - KPSK Stal Mielec Oficjalna Strona Marcela Gromadowskiego Volleyball Video Oficjalny Fan Club Ani Werblińskiej
Dąbrowa Górnicza lepsza od Mielca
Mecz od zagrywki rozpoczynają dąbrowianki, jednak pierwszy punkt zdobywa Stal po udanym ataku Magdaleny Piątek . W drugiej akcji czujnością na siatce wykazała się Aleksandra Liniarska i to ona zdobyła pierwszy punkt dla przyjezdnych. Do pierwszej przerwy technicznej gra toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 6:6 Piątek psuje zagrywkę, Dąbrowa Górnicza zdobywa punkt z kontry i schodzi na przerwę techniczną z dwu punktową przewagą. Po przerwie przyjezdne uzyskały kilku punktową przewagę, dopiero przy stanie 12:6 udanym atakiem popisała się Piątek. Szybka odpowiedź Katarzyny Gajgał z obiegu i już na tablicy mamy 13:7 dla dąbrowianek. Bardzo skuteczna gra stalówek pozwoliła zniwelować straty do 1 punktu, i dopiero przy 13:12 pomyliła się Iwona Niedźwiecka. Do stanu 20:20 toczyła się wyrównana walka, wtedy dopiero mielczanki wrzuciły wyższy bieg i wygrała pierwszego seta 25:21.

Na początku drugiej partii obie drużyny grały punkt za punkt, jednak to Dąbrowa Górnicza uzyskała trzy punktową na pierwszą przerwę techniczną(8:5). Dalsza skuteczna gra dąbrowianek i już na tablicy wyników mamy 12:7. W tym momencie Stal zaczęła odrabiać straty i po chwili było już tylko 12:11 dla przyjezdnych. Wtedy znowu nastąpiło załamanie w grze mielczanek i bardzo szybko zrobiło się 18:13. Stal do końca seta się już nie podniosła i przegrała tę partię 25:16.

Początek trzeciej partii to szybkie 4:0 dla przyjezdnych, od tej pory gra toczyła się już punkt za punkt i w pewnym momencie Stal przegrywała już tylko 10:8. Skuteczna gra dąbrowianek i to one schodzą na 2. przerwę techniczną przy stanie 16:12. Bardzo nerwowa gra Stali i szybko się robi 19:15 dla przyjezdnych. Wtedy to stalówki rzuciły wszystkie siły do walki i szybko odrobiły straty(19:19). Końcówka trzeciej odsłony była bardzo wyrównana i zawodniczki z Dąbrowy Górniczej wygrały ją dopiero 27:25.

Czwarty set to już wyraźna przewaga gości, 8:5 na pierwszej przerwie technicznej. Bardzo dobra gra w obronie dąbrowianek oraz na kontrze i bardzo szybko robi się 16:8 dla przyjezdnych. Pojedyncze ataki mielczanek, nie mogą dać efektu i to zawodniczki z Dąbrowy Górniczej mogą się cieszyć z pierwszej piłki setowej przy stanie 24:14. Udanym atakiem mecz kończy atakująca Magdalena Sadowska.

W całym meczu w grze Mielczanek można było zauważyć problemy z komunikacją w obronie, przez to straciły one kilka ważnych punktów. Bardzo mogła się także podobać gra młodej mieleckiej rozgrywającej Doroty Wilk , która jeżeli tylko miała
przyjętą zagrywkę potrafiła rozegrać naprawdę widowiskowe akcje. Dobrą zmianę w drużynie z Mielca dała też jej siostra Agata Wilk , która w pierwszej partii zastąpiła Anitę Kwiatkowską .