Podziękowania

Partnerzy
Oficjalna Strona Izabela Bełcik Strona o siatkówce w Mielcu - KPSK Stal Mielec Oficjalna Strona Marcela Gromadowskiego Volleyball Video Oficjalny Fan Club Ani Werblińskiej
Centrostal lepszy od Stali
Spotkanie rozpoczęło się po myśli przyjezdnych, które za sprawą skutecznej gry na kontrach objęły trzypunktowe prowadzenie (6:3, 8:5). Bydgoszczanki nie zamierzały jednak odpuszczać i szybko odrobiły straty (8:8). Środkowa faza tego seta miała wyrównany przebieg i żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej zaliczki. Co prawda mielczanki prowadziły już 16:13, ale kilka indywidualnych pomyłek (Ściurka) i na tablicy świetlnej widniał wynik 15:16. Po udanym kontrataku Katarzyny Mróz, szkoleniowiec Stali poprosił o czas (19:19). Końcówka jednak należała do przyjezdnych, które po efektownym bloku na Zielińskiej oraz skutecznych dwóch zbiciach Ściurki wygrały pierwszą odsłonę 25:22.

Drugi set przebiegał pod wyraźne dyktando gospodyń, które już na początku wypracowały sobie wysoką zaliczkę (4:1 - czas Prus, 7:3). Mielczanki nie potrafiły znaleźć recepty na dobrze spisujące się w tym fragmencie podopieczne trenera Makowskiego. Po kontrze Kowalkowskiej oraz niewymuszonym błędzie gości, Centrostal wysunął się na prowadzenie 11:4. Na drugiej przerwie technicznej bydgoszczanki prowadziły równie wysoko, bo aż 16:9, i wszystko wskazywało na to, iż to one będą się cieszyć ze zwycięstwa w tej odsłonie. I tak też faktycznie było, bowiem oddały swoim rywalkom zaledwie siedemnaście oczek.

Kolejna partia miała już o wiele bardziej zacięty przebieg. Do pierwszej przerwy technicznej obie ekipy toczyły ze sobą wyrównaną walkę (8:7 dla Centrostalu). Później to gospodynie nabrały wiatru w żagle i po kilku bardzo dobrych zagraniach osiągnęły trzypunktowe prowadzenie (13:10, 16:13). Żaden z bydgoskich kibiców nie dopuszczał chyba do siebie myśli o przegranej jego zespołu w tej partii, tym bardziej, ze prowadził on już 21:15 (blok na Wojcieskiej ). Nic jednak bardziej mylnego. Kilka prostych błędów gospodyń, i wszystko zmieniło się jak w kalejdoskopie (23:21). Po bardzo długiej i wyczerpującej wymianie przyjezdne doszły swoje przeciwniczki zaledwie na jeden punkt (23:22). Mimo tego, ostatnie słowo należało do podopiecznych trenera Makowskiego, które po ataku Kingi Zielińskiej mogły się cieszyć ze zwycięstwa w tej partii 25:23.

Czwarta odsłona tego pojedynku, mogła co niektórych przyprawić o palpitację serca. Gospodynie wypracowały sobie wcześniej kilkupunktową zaliczkę (13:9, 15:10) i wszystko zmierzało do szczęśliwego zakończenia. Happy end był, ale nie obyło się bez nerwów i dramaturgii w samej końcówce. Sytuacja była niemalże identyczna, jak w secie trzecim. Centrostal prowadził po kontrze Kowalkowskiej już 22:19. Jednak na tym nie koniec emocji, bowiem po chwili na tablicy świetlnej widniał rezultat 23:22 (atak z przechodzącej mielczanek). Do tie-braeka jednak przyjezdne nie doprowadziły i przegrały czwartą partię do 23. Tym samym drużyna trenera Rafała Prusa nadal pozostaje bez punktu.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Kingę Zielińską.

Centrostal Bydgoszcz - Stal Mielec 3:1
(22:25, 25:17, 25:23, 25:23)

Składy zespołów:

Centrostal: Kuczyńska, Kowalkowska, Mróz, Zielińska, Kuligowska, Smak, Wysocka (libero) oraz Polak, Nowakowska, Leszczyńska i Pelc

Stal: Wojcieska, Niedźwiecka, Ściurka, Kwiatkowska, Ordak, Piątek, Durajczyk(libero) oraz Wilk A., Wilk D., Łukaszewska i Mieszała